O odchudzaniu ogólnie

W tym tekście chciałbym w kilku zdaniach uświadomić wszystkim, że odchudzanie jest bardzo proste. Teoria odchudzanie nie wymaga tajemnej wiedzy i lat studiów. Jako amatorzy, jeśli nie mam dużych zaburzeń odżywiania to wiedzę która pozwoli nam poprawić nawyki żywieniowe i pozbyć się zbędnego tłuszczu jesteśmy w stanie nabyć w jedno popołudnie. Kluczem do sukcesu tak naprawdę jest konsekwencja i to z nią większość osób ma problem. Ale wracając do tematu, aby skutecznie pozbyć się tłuszczu wystarczy przestrzegać dwóch zasad:

Racjonalne odżywianie – tutaj nie mam absolutnie na myśli restrykcyjnych diet, odmawiana sobie jedzenia i tym podobnych metod, które są mówiąc wprost głupie! Mówię o mądrym i świadomym odżywaniu. W większości przypadków wystarczy zrezygnować ze słodyczy na rzecz owców i warzyw. Wystarczy odmówić sobie fast fooda na mieście aby przygotować w domu na przykład pieczoną rybę z warzywami. Nie trzeba jeść jedzenia, które często niektórzy określają mianem „styropianu bez smaku”. Wystarczy sobie odmówić najbardziej destrukcyjnych potraw.

Zdrowa dieta

Aktywność fizyczna – w ty miejscu znów nie mam absolutnie na myśli od razu rozpoczynania od ciężkich treningów. Chodzi o to żeby się po prostu ruszyć (jeśli tego wcześniej nie zrobiliśmy). Czyli spacer trwający przynajmniej kilkadziesiąt minut. Przejażdżka na rowerze spokojnym tempem lub wyjście na basen, jeśli nie mamy przeciwwskazań medycznych. To naprawdę wystarczy, aby w konsekwencji zauważyć pozytywną zmianę w sylwetce.

Źródło zdjęć: Pixabay.com