Zabezpieczenie lakieru samochodu

Na pewno każdemu kierowcy zdarzyło się, że wracając z zakupów, na parkingu marketu zauważył na swoim samochodzie jakaś nową rysę lub otarcie. Jest to szczególnie bolesne w momencie kiedy mamy nowy samochód i jest to pierwsze uszkodzenie jego powłoki lakierniczej. Parkingowe szkody to prawdopodobnie najczęściej spotykanych powodów powstawania zniszczeń lakieru. Jest jednak sposób na poradzenie sobie z tym problemem – listwy ochronne do samochodu pozwalają skutecznie zabezpieczyć go przed tego typu uszkodzeniami. Tego typu listwy zabezpieczające to nic innego jak wykonane z tworzywa elementy, który naklejamy na drzwi lub zderzaki, najczęściej w najbardziej wysuniętym miejscu. Pozwalają one w zdecydowany sposób zmniejszyć prawdopodobieństwo powstawania nowych zarysowań. Są bardzo łatwe w montażu i trwałe. Nie musimy się również obawiać, że oszpecą nasz samochód, ponieważ są wykonane bardzo estetycznie. Często wręcz poprawiają jego wygląd.

Dla fana motoryzacji nawet drobne uszkodzenia lakieru są bolesne

Zamontowanie listwy zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy dokładnie oczyścić powłokę lakiernicza samochodu i zamontować listwę ochronną według dostarczonej instrukcji. Nie są do tego wymagane praktycznie żadne narzędzia. Nawet osoby zupełnie nie znające się na mechanice są w stanie sobie bez trudu z tym poradzić. Warto pamiętać o dokładnym zastosowaniu się do instrukcji, zwłaszcza w zakresie unikania oddziaływania warunków atmosferycznych na samochód w pierwszych godzinach po przyklejeniu listew. Ma to kluczowe znaczenie dla ich trwałości.

Przy zakupie listwy ochronnej na samochód warto od razu rozważyć zakup listwy na progi, która zabezpiecza lakier w miejscach gdzie jest on narażony na uszkodzenia butami. Bardzo często zdarza się, że postawimy nogę na progu, a na naszej podeszwie znajdują się ostre kamienie. Kobiety w szpilkach również często niechcący powodują zarysowania progów.

Kolejnym przydatnym gadżetem są listwy na bagażnik, które są bardzo estetyczne, a zabezpieczają przed uszkodzeniami powstającymi przy wkładaniu rożnych przedmiotów do bagażnika.